Tel. +48 603 308 055; +48 603 308 089, +48 603 575 785 info@oryginalnenapoje.pl

Almdudler to kultowy napój, który popularnością w Austrii ustępuje tylko Coca-Coli. Nazwa pochodzi od wiedeńskiego określenia na jodłowanie – auf der Alm dudeln. Historia Almdudlera rozpoczęła się w 1957, kiedy Erwin Klein, aktor, scenarzysta, kabarecista, szef agencji reklamowej i prezes związku skibobowego w jednym, po 3 latach intensywnej pracy nad recepturą, rozpoczął produkcję Almdudlera.

Robi się go z wody mineralnej, cukru oraz trzymanej w tajemnicy mieszanki 32 ziół alpejskich. Nie zawiera konserwantów i sztucznych aromatów. Smakiem przypomina trochę ginger ale, ale jest bardziej wyrazisty w smaku. Często miesza się go z winem lub piwem.

Rozpoznawalność marki Almdudler wynosi w Austrii aż 99%! Logo Almdudlera przedstawia Almdudlerparę ubraną w tradycyjne stroje austriackie na tle alpejskich łąk i szczytów. Skąd bierze się ta popularność? Od samego początku Almdudler był reklamowany jako napój dla patriotów. Ten, kto pije Almdudlera, koAlmdudlercha Austrię. Jak głosiła najsłynniejsze hasło reklamowe: „Jeśli nie mają tu Almdudlera, wracam do siebie”.

strona producenta
http://www.almdudler.com/