Fentimans to tradycyjne brytyjskie napoje wytwarzane od 1905 roku przez małą, rodzinną firmę na północy Anglii. Za wyjątkowy smak i aromat odpowiedzialna jest tradycyjna metoda wytwarzania – każdy napój jest warzony w miedzianych kadziach przez minimum tydzień w założonym w 1849 roku browarze Robinsons w Stockport.
Wszystkie nasze napoje przygotowywane są zgodnie ze starymi recepturami i wykorzystując tylko najlepsze składniki.
W 1905 roku, Thomas Fentiman, hutnik z Cleckheaton w Anglii został poproszony przez pewnego kupca o udzielenie pożyczki. Umowa została zawarta a w ramach zabezpieczenia kupiec przekazał przepis na botanicznie warzone piwo imbirowe. Miesiące mijały a pożyczka nie została spłacona, więc Thomas został właścicielem tego unikalnego przepisu. Nie zastanawiając się długo postanowił spróbować zarobić stracone pieniądze samemu produkując i sprzedając ręcznie warzone piwo imbirowe.

Zaczynał skromnie – piwo było przechowywane w kamionkowych słojach, a Thomas rozwoził je sam, od drzwi do drzwi, swoim wozem zaprzężonym w konie. Wiernym kompanem Thomasa w tym czasie był jego pies „Nieustraszony”, który zdobył wiele nagród na sławnym pokazie psów „Crufts” odbywającym się nieprzerwanie od 1891 roku. By uczcić swojego przyjaciela Thomas umieścił jego podobiznę na każdym opakowaniu produkowanego przez siebie napoju.

Wiele się zmieniło od tamtych czasów – nie możemy już sprzedawać naszych napoi w kamionkowych słojach ani rozwozić ich przy pomocy koni. Ponad 100 lat później Fentimans jest nadal firmą rodzinna – obecnie w rękach prawnuka Thomasa Fentimana, który pilnuje by to co najważniejsze pozostało takie jak dawniej – wyjątkowa receptura, wykorzystanie tylko najlepszych składników oraz wierność tradycyjnemu procesowi warzenia.

Wszystkie nasze napoje przechodzą przez siedmiodniowy proces fermentacji przy pomocy użyciu drożdży browarniczych oraz aromatycznych kwiatów, owoców i ziół z całego świata.

Warzenie odbywa się w browarze Robinsons powstałym w 1849 roku w Stockport w Anglii. Obecnymi właścicielami browary jest już szóste pokolenie rodziny Robinsonów.

„Fentimans to najprawdopodobniej najlepsze napoje gazowane jakie będziecie mieli okazję spróbować.”

The Daily Mail

Dostępne produkty w ofercie detalicznej oraz hurtowej Fentimans